O nas

Szkoła rodzenia TULIMY jest pierwszym nowoczesnym, a zarazem kameralnym miejscem w Suchej Beskidzkiej, które kompleksowo edukuje przyszłych rodziców w tematyce okołoporodowej.

Przygotujemy Państwa do porodu, nauczymy jak zająć się niemowlęciem oraz doradzimy w kwestii karmienia piersią. Dzięki nam dowiedzą się Państwo, dlaczego warto nosić dzieci w chuście, czym jest masaż Shantala, opowiemy Wam również o roli ojca w czasie ciąży i porodu oraz wytłumaczymy, czym jest rodzicielstwo bliskości.

Szkoła rodzenia TULIMY istnieje od sierpnia 2017 roku i zlokalizowana jest
w budynku Miejskiej Przychodni Zdrowia w Suchej Beskidzkiej.

Nasza kadra

Instruktorzy TULIMY to grupa doświadczonych specjalistów, wykształconych w tematyce okołoporodowej.

Karolina Trzop-Polak

doula, absolwentka kursu „Sztuka prowadzenia aktywnej szkoły rodzenia” prowadzonego przez Fundację Rodzić po Ludzku, żona i mama. W szkole rodzenia TULIMY prowadzi zajęcia na temat ciąży, karmienia piersią oraz połogu. Z wykształcenia jest dziennikarzem i specjalistą ds. PR, jednak doświadczenie macierzyństwa uświadomiło jej, że chciałaby pracować z przyszłymi i obecnymi rodzicami. Planuje zostać doradcą chustonoszenia.

Na początku chciałabym Wam wyjaśnić, dlaczego to właśnie ja postanowiłam przygotować Was do tak ważnej, a może najważniejszej roli w Waszym życiu. Ja, jako mama wiem, jak ważne jest dobre fizyczne i psychiczne przygotowanie do porodu; jak istotne jest wsparcie w tym szczęśliwym, ale również trudnym czasie. Bo przyszła mama nie chce słyszeć, że „wszystko będzie dobrze”. Oczekuje pomocy, porady, fachowego wyjaśnienia zjawisk, które są nam obce i napawają nas strachem. Potrzebuje spotkać inną przyszłą mamę, która także boi się porodu lub ma wątpliwości, czy będzie dobrym rodzicem. Postanowiłam stworzyć szkołę rodzenia TULIMY, aby wspólnie z doświadczonymi specjalistami pokazać Wam, jak przygotować się do porodu i aktywnie w nim uczestniczyć oraz jak bez zbędnego stresu zająć się noworodkiem.

lek med. Renata Herman

lekarz ginekolog – położnik od 1983 roku, przez 25 lat pracowała na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym ZOZ w Suchej Beskidzkiej, obecnie lekarz w Poradni Ginekologiczno-Położniczej oraz  kierownik Miejskiej Przychodni Zdrowia w Suchej Beskidzkiej. To bardzo ciepła i empatyczna kobieta, w szkole rodzenia Tulimy będzie dzielić się z kursantkami swoim doświadczeniem.

Jestem zdecydowaną zwolenniczką porodu naturalnego, ponieważ jest to jedyny, sensowny ból na świecie, który czemuś służy – przynosi życie i szczęście.

Agnieszka Nisio

psycholożka, psychodietetyczka oraz psychoterapeutka w trakcie szkolenia. Przez ostatnie 4 lata skupiała się głównie na pracy z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzicami, eksplorując zarówno obszar diagnozy, jak i terapii. Od paru miesięcy pochłania ją bycie żoną i mamą niemowlęcia. W szkole rodzenia TULIMY prowadzi warsztat z pokonywania lęku przez porodem.

Uważam, że dzieci potrzebują przede wszystkim obecności i towarzyszenia w rozwoju, a nie skrzętnie dobranych technik wychowawczych. Bliskie jest mi rodzicielstwo, które na pierwszym miejscu stawia relację i kontakt emocjonalny, opiera się na zaufaniu do dziecka i samego siebie. Mówiąc „rodzicielstwo”, mam na myśli także okres ciąży. Dlatego zdecydowałam się na współpracę ze szkołą rodzenia TULIMY.  Podczas zajęć przybliżę Ci psychologiczne aspekty okresu okołoporodowego – tak, ujęłam to bardzo ogólnie, jednak chciałabym, żeby szczegóły były odpowiedzią na Twe konkretne potrzeby, które mam nadzieję dopiero poznać.

Dorota Starowicz

od 33 lat pracuje jako położna na oddziale ginekologiczno-położniczym. Posiada wykształcenie wyższe zawodowe na kierunku położnictwo, ukończyła kursy pielęgniarstwa operacyjnego, kurs prowadzenia porodu w wodzie, jest w trakcie specjalizacji ginekologiczno-położniczej. W szkole rodzenia TULIMY prowadzi wykład o porodzie naturalnym.

Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym, że to wszystko, co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić. Czuję się spełniona w swoim zawodzie. Narodziny każdego nowego życia są dla mnie wielką satysfakcją, tajemnicą, radością. Tą radością lubię się dzielić z rodzicami nowonarodzonego maluszka.

Jadwiga Kozik

Magister położnictwa, specjalista pielęgniarstwa położniczego. Od wielu lat zajmuje się opieką nad kobietami w połogu i pomaga podczas pierwszych dni w opiece nad noworodkiem pracując jako położna środowiskowa. Skończyła kurs „Edukacja i wsparcie kobiety w laktacji”. W szkole rodzenia TULIMY prowadzi warsztat „ABC noworodka”.

Niestety nie ma gotowej instrukcji obsługi noworodka, ale w szkole rodzenia TULIMY pokażę, że przewijanie, przebieranie, kąpiel i karmienie niemowlęcia wcale nie jest takie trudne.

Alina Wicherek

Od 28 lat pracuje jako położna – przez 26 lat na oddziale ginekologiczno-położniczym, a od 2 lat jako położna środowiskowa. Ukończyła kurs „Wsparcie i edukacji kobiety w laktacji”.

W szkole rodzenia TULIMY będzie pomagała młodym mamom w rozwiązywaniu problemów laktacyjnych.

Beata Przała

Jest fizjoterapeutką, masażystką, instruktorką fitness, pilates oraz  trenerką personalną. Ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie, a za swoją specjalizację wybrała fizjoterapię uroginekologiczną i położniczą. Od kilku lat pracuje z kobietami, zarówno w gabinecie, jak i na sali treningowej. Zajmuje się terapią dna miednicy i ogólnym usprawnianiem. Prowadzi zajęcia grupowe wszelkich form fitnessu, zdrowy kręgosłup, pilates, stretching, mobility oraz zajęcia dla kobiet w ciąży i po porodzie. W szkole rodzenia TULIMY prowadzi będzie prowadziła pilates w ciąży oraz warsztaty treningu dna miednicy.

Na treningach personalnych pomagam ruchem kobietom w każdym wieku, chcącym zadbać o zdrowie i sylwetkę. Ćwiczę również z kobietami w ciąży, w połogu, pokazuję młodym mamom, jak wrócić  bezpiecznie i efektywnie do pełnej sprawności. Prowadzę indywidualnie Medical Trening- czyli specjalistyczne ćwiczenia w różnych problemach zdrowotnych, jak stany po urazach, przed i po operacjach, w rozstępie mięśnia prostego brzucha, czy dysfunkcjach dna miednicy. Moją pasją jest ruch i leczenie nim, dlatego w spotkania z kobietami wkładam całe serce.

Olimpia Dominika Kołodziejczyk

Certyfikowany Instruktor Polskiej Szkoły Masażu Shantala, Doula, Członkini Stowarzyszenia Doula w Polsce, absolwentka Kursu „Sztuka prowadzenia aktywnej szkoły rodzenia” w Fundacji Rodzić po Ludzku oraz doświadczona mama czwórki dzieci.

W szkole rodzenia TULIMY będzie prowadziła warsztaty masażu Shantala.

Barbara Gałuszka

Ratownik medyczny i instruktor Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz mama dwóch córek.